11.10.2011
Wprowadzenie do zazen z Mistrzem Kaisenem

Z mistrzem Sando Kaisenem, spotkaliśmy się podczas jego tegorocznej wizyty w Polsce - w Poznaniu. Spotkanie rozpoczęło się kilkunastominutową medytacją zazen. Potem mistrz Kaisen odpowiadał na pytania zgromadzonych. Co to jest zazen? Czym jest nie-strach? Jak nasze ego kieruje naszym życiem? Czy wszystko jest nietrwałe i zmienne czy są może na świecie rzeczy stałe? Na te i inne pytania odpowiedzi szukajcie w filmie ze spotkania, zamieszczonym w naszej galerii >tutaj<.

Obok z kolei znajdziecie kilka zdjęć ze spotkania. Na końcu dedykacja od mistrza.

do góry |

 

kaisen2011

26.06-5.07.2011
Obóz sportowy nad jez. Łapino

Tradycynie zaraz na początku wakacji spotkaliśmy się na obozie karate w Ośrodku Wypoczynkowym ROMA nad jeziorem Łapino. Trochę niższa niż w poprzednich latach frekwencja nie przeszkodziła w rozegraniu turnieju karate-do shotokan oraz drużynowych zawodów sportowych. Jak zwykle nie zabrakło pieczonych kiełbasek, dyskoteki i treningu w wodzie. Niech żałują Ci, których w tym roku z nami nie było...

Wszystkie zdjęcia w jednej "paczce" możecie pobrać >tutaj< - plik .ZIP, około 22 MB lub obejrzeć klikając w miniaturkę po prawej stronie.

 

 

Zarówno zdjęcia jak i film oglądamy dzięki zaangażowaniu mamy Szymona Pomykały. Serdecznie dziękujemy! Oss.

do góry |

 

lapino2011


9.05.2011
Egzamin na wyższe stopnie

W poniedziałek przeprowadzilismy egzamin na wyższe stopnie kyu. Rozpoczęliśmy z najmłodszymi na małej salce fitness. Starsi zdawali na dużej sali. Mimo, iż zdających nie było wielu, egzamin trwał ponad 3 godz. Tym razem zdających oceniała komisja w składzie: Piotr Wróbel, Zofia Pardo, Henryk Paradowski, Waldemar Rozenkiewicz, Mariusz Mazur, Adam Łomiński i Marzena Paradowska. Dokumentacją zdjęciową zajął się Jakub Nowak i to dzięki niemu, klikając w miniaturkę po prawej stronie, możecie oglądać fotografie z egzaminu.

do góry |

 

 

Egzamin maj 2011


25-26.03.2011
Seminarium FSKA we Wrocławiu

Na jubileuszowe (już dwudzieste!) seminarium karate shotokan we Wrocławiu pojechało z naszego klubu 5 osób: Piotr Wróbel, Andrzej Domalik, Marzena Paradowska, Krystian Meter-Szary i Adam Łomiński. Mimo iż w tym roku był tylko jeden dzień przeznaczony na treningi można było dowiedzieć się i nauczyć wielu ciekawych rzeczy. Wayne Otto jak zwykle prezentował kombinacje do kumite wg zasad WKF, natomiast hanshi Kenneth Funakoshi postanowił usystematyzować kata federacji FSKA. Tak więc przerobiliśmy (ze wszystkim szczegółami) następujące formy: Bassai Dai, Kanku Dai, Jion, Enpi, Hangetsu, Tekki Nidan i Sandan, Bassai Sho, Kanku Sho, Sochin, Jitte i Chinte. Młodsza grupa skupiła się na Heian Shodan, Nidan i Sandan.

Kata Bassai-dai (w całości) oraz fragmenty innych kata możecie obejrzeć na filmach poniżej. Jest tam również fragment treningu kumite z Wayne Otto. A po prawej kilkanaście zdjęć z seminarium - po kliknięciu oczywiści większe.

Kenneth Funakoshi - Bassai-dai

 

Kenneth Funakoshi - fragmenty Kanku-Sho, Bassai-Sho i Chinte

 

Wayne Otto - kumite / kombinacja

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

do góry |

 

 

Wroclaw2011


15-21.01.2011
Zimowy obóz karate w Jastarni

Po raz kolejny zimowe ferie (a właściwie ich pierwszą część) spędziliśmy na Półwyspie Helskim. Ośrodek Exploris w Jastarni gościł nas w dniach 15-21 stycznia 2011 r. Tym razem tajniki karate zgłębiało niespełna 30 osób w wieku od pięciu do ......dziestu paru lat :-) Poranne rozruchy o godz. 7.00 w większości przeprowadzane były na świeżym powietrzu. Dawały nam okazję do wchłonięcia odpowiedniej dawki leczniczego jodu oraz odpowiednio pobudzały apetyty przed śniadaniem. Po chwili odpoczynku spotykaliśmy się na treningu. Potem obiad i upragniony... basen oraz sauna. Straconą energię uzupełnialiśmy na kolacji po której czekał nas jeszcze trening kata. Tradycyjnie na dobranoc trener Piotr czytał bajki. Przypominam, że znajdziecie je na naszej stronie w menu Vademecum-Literatura-Bajki i przypowieści. Pracowity dzień, nieprawdaż? Mimo napiętego programu znaleźliśmy jeszcze czas na wyjście do kościoła, odwiedzenie sklepu oraz ognisko z kiełbaskami. Na koniec obozu wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy (takie jak poniżej).

dyplom

Serdeczne podziękowania za zdjęcia dla Eweliny Danowskiej, Jakuba Nowaka i Krystiana Meyera-Szarego.

Wszystkie zdjęcia w jednej "paczce" możecie pobrać >tutaj< - plik .ZIP, około 10 MB lub obejrzeć klikając w miniaturkę po prawej stronie.

do góry |

 

 

 

exploris

GŁÓWNA | AKTUALNOŚCI | KLUB | GALERIA | VADEMECUM | LINKI | KONTAKT | KSIĘGA GOŚCI

©2008-2012 Adam Łomiński